Ślub

Wesele w plenerze – czego warto unikać?

Zorganizowanie ślubu i wesela w plenerze wymaga przemyślenia i odpowiedniej strategii. W zamian za to otrzymać można wspaniały klimat pełen uroku i romantyzmu. Przygotować należy się nie tylko na zmianę warunków atmosferycznych, ale również na większe wydatki związane z wynajęciem elementów aranżacji.

Prowizoryczny namiot na wszelki wypadek

Wesele w plenerze jest bardziej wymagające. Jednym z elementów, których nie może na nim zabraknąć jest namiot. Mimo tego, że stoły ustawione są pod „gołym niebem” zabezpieczenie z zadaszeniem jest rozwiązaniem niezbędnym. Wiele par podchodzi z byt optymistycznie do tego zagadnienia licząc na to, że pogoda się nie pogorszy i wybiera namiot, który nie tylko jest zbyt mały, ale również o niestabilnej konstrukcji, która podczas silnego wiatru może przyprawić o dreszcze. Warto nie oszczędzać na takim rozwiązaniu, ponieważ okazać się może, że cała uroczystość będzie odbywać się pod zadaszeniem.

Korzystanie z usług osób niedoświadczonych

Dekoracje plenerowe i te z sali weselnej znacznie się od siebie różnią. Odmienne jest przede wszystkim uwzględnienie warunków atmosferycznych – silny wiatr szybko może zmienić ich konstrukcję lub całkowicie zniszczyć. Dekoracje powinny być trwałe i solidnie zamontowane. Niestety nie każda firma oferująca dekoracje sali potrafi również wykonać dekoracje w plenerze. Warto zatem wybrać profesjonalistę, który może potwierdzić swoje umiejętności i doświadczenie poprzez okazanie portfolio.

Dodatki dla gości

Wesele w klimatyzowanej sali nie wymaga specjalnego przygotowania gości, natomiast w plenerze nie można zapomnieć o odpowiednim zatroszczeniu się o komfort przybyłych. Oprócz chłodzonych napojów, doskonałym rozwiązaniem w upalny dzień będzie podarowanie gościom wachlarzy lub mini wiatraczków na baterię. Szalonym, ale dającym ulgę rozwiązaniem jest również zorganizowanie kurtyny wodnej, czyli tzw. mgiełki, która pozwoli szybko się ochłodzić. Warto będzie pomyśleć też o wieczorze, który może okazać się chłodny. Koce ułożone w dużym koszu lub rozdane bezpośrednio gościom będą idealne.

kobieta

Wygoda przede wszystkim

Każdy gość przybywa na wesele w pięknej sukni, garniturze i obuwiu. Panie najczęściej zakładają szpilki lub buty na wysokim obcasie. W przypadku pleneru jest to jednak rozwiązanie niewygodne, którego należy unikać, by bawić się dobrze. Warto uprzedzić gości, jeśli w miejscu ślubu i wesela nie będzie utwardzonej powierzchni i zaproponować im założenie wygodnego obuwia, idealnego do tańczenia na trawniku. Na wielu nowoczesnych weselach plenerowych nie tylko goście, ale również Para Młoda maja założone trampki lub inne obuwie sportowe.

Brak pomysłu i brak planu nie są sprzymierzeńcami

Każde wesele powinno być zaplanowane, ponieważ nie tylko ułatwi i usprawni to organizację, ale również pomoże uniknąć błędów. Młodzi zapominają często o przygotowaniu kilku alternatyw. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, dlatego by nie wpaść w panikę, warto przygotować nie tylko plan B, ale na wszelki wypadek plan C i D.

Współrpaca przy tekście – https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-gdansk/.