Manicure

Technika Water Marble

Wodna metoda zdobienia paznokci to hit od kilku sezonów. Uzyskane w ten sposób efekty kolorystyczne od razu przyciągają uwagę. Jak wykonać ten niezwykle efektowny manicure?

Co będzie potrzebne?

Ze względu na technikę wykonania, water marble wykonamy wyłącznie za pomocą zwykłych lakierów do paznokci. Lakiery użyte do tej techniki powinny być świeże i stosunkowo rzadkie, tak, by po wlaniu do naczynia z wodą rozlały się na powierzchni tworząc efektowne kręgi. Zbyt gęsty lakier opadnie na dno i cały manicure się nie uda. Lakier nie może być też zbyt rzadki, ponieważ rozpłynie się po powierzchni wody i nie da się z niego stworzyć wzoru.
Do malowania paznokci techniką wodną potrzebny będzie także kubeczek z wodą, baza peel off do manicure, oliwka lub wazelina, waciki, patyczek kosmetyczny lub wykałaczka (opcjonalnie inny przedmiot z ostrą końcówką). Woda użyta do techniki water marble powinna mieć temperaturę pokojową, a naczynie powinno być napełnione tak, by wygodnie włożyć do niego palec – bez rozlewania, ale też niezbyt głęboko. Warto też wybrać stabilne naczynie na szerokiej podstawie, ponieważ to minimalizuje ryzyko oblania się wodą w trakcie malowania paznokci.

Jak wykonać manicure water marble?

Paznokcie malujemy dowolnym kolorem lakieru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić zwykły manicure hybrydowy. Dobre się tu sprawdzają jasne i białe kolory, które będą stanowiły doskonałą bazę dla zdobienia wodnego. Jeśli mamy bazę peel off, należy ją nałożyć na skórki w koło paznokci. Jeśli nie mamy – smarujemy palce oliwką lub wazeliną. Co ważne – smarujemy całe palce z wyjątkiem samego paznokcia. Kiedy paznokcie są już suche, do kubeczka z wodą wpuszczamy krople lakieru. Czynność powtarzamy z kolejnymi kolorami lakieru, obserwując jak lakier na wodzie tworzy przenikające się, kolorowe kręgi. Za pomocą ostrego patyczka tworzymy własny unikatowy wzór, mieszając delikatnie kolory lakieru w kubeczku. Może to być wzór pajęczynki lub inne dowolne efekty. Nie należy zwlekać z tym zbyt długo. Kiedy wzór na wodzie już nam odpowiada, zanurzamy paznokieć w wybranym przez siebie punkcie. Trzymając palec cały czas w wodzie, zbieramy wykałaczką pozostałości lakieru z jej powierzchni. Wyjmujemy palec z wody dopiero wtedy, gdy usuniemy z je powierzchni cały nadmiarowy lakier.

Jeśli do manicure była użyta baza peel off, teraz należy ją usunąć – wraz z nadmiarem lakieru z palca. Resztki i pozostałości lakieru zmywamy za pomocą wacika do uszu nasączonego w zmywaczu. Wszystkie te czynności należy powtórzyć po kolei z każdym palcem. Kiedy osiągniemy zadowalające efekty, paznokcie można pokryć top coatem.

Wady techniki water marble

Wodna technika zdobienia paznokci nie nadaje się dla każdego. Nie skorzystają z niej osoby noszące wyłącznie hybrydy lub żele, ponieważ do jej wykonania nadają się tylko zwykłe lakiery do paznokci. Sama technika jest czasochłonna i pracochłonna i wymaga sporej wprawy zanim osiągniemy zadowalające efekty. Należy idealnie wyczuć moment, kiedy trzeba włożyć palce do naczynia z lakierem – aby lakier pokrył paznokcie, ale nie zdążył jeszcze zastygnąć na wodzie. Dlatego też technika nie jest wskazana dla osób niecierpliwych i nie lubiących spędzać dużo czasu przy manicure. Podczas malowania paznokci tą techniką sporo lakieru się marnuje, co nie każdemu będzie odpowiadać. Ponadto, nie każdy lakier nadaje się do tej techniki, a przydatność swoich lakierów trzeba sprawdzić metodą prób i błędów.