Uroda

Przebieg i efektywność zabiegu przeszczepu włosów

Problem łysienia, wypadania włosów lub przerzedzonej fryzury, coraz częściej dotyka i niepokoi ówczesne społeczeństwo. Wiele osób ze wszelką starannością dba o własny wizerunek, a puszyste, gęste i zdrowe włosy poprawiają ogólny wygląd i charakter człowieka. Jak zapobiec wypadaniu włosów? W jaki sposób przywrócić włosom zdrowy wygląd? Na czym polega przeszczep włosów? Czy zabieg jest skuteczny, a jego efekty długotrwałe?

Przeszczep włosów – na czym polega zabieg?

Zabieg przeszczepu włosów, to działania umożliwiające skuteczne uzupełnienie uwłosienia głowy. Polega on na pobraniu włosów ze skóry pacjenta i przeniesienie ich w inne, wyłysiałe miejsce. Obecnie metoda ta jest całkowicie zautomatyzowana, a podczas terapii pacjent nie odczuwa bólu i dyskomfortu. 

Przed wykonaniem zabiegu, specjalista przeprowadza indywidualny wywiad z pacjentem, następnie określając plan działania i wyznaczając nowe linie porostu włosów, ich gęstość i rozmieszczenie implantów. Sam zabieg trwa 1 – 3,5 godzin i uzależniony jest od wielu czynników. Podczas działań, stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie czuje bólu, jest zrelaksowany i odprężony. 

Sprawdź: https://czasnaherbate.net/15-slodkie-dodatki

Skuteczność zabiegu przeszczepu włosów. 

Przeszczep włosów to zabieg przeznaczony dla ludzi, którzy borykają się z problemami:

– plackowatego łysienia, 

– przerzedzenia włosów, 

– tworzenia się zakoli, 

– blizn i urazów głowy, 

– wielu innych. 

Terapia ta przynosi widoczne efekty, które można zauważyć już po kilkunastu godzinach od zakończenia zabiegu. Początkowo można spotkać się z wypadaniem przeszczepów, jednak po dwóch tygodniach następuje intensywny ich przyrost w operowany miejscu. Odpowiednio przeprowadzone działania i prawidłowa pielęgnacja po zabiegu, może doprowadzić do pełnego sukcesu. Przeszczepione włosy nie będą się niczym różniły od pozostałej struktury. Efekty operacji są trwałe, a włosy wyrastają dożywotnio. Przeszczepione cebulki włosów, po wypadnięciu odrastają na nowo, tworząc stałe owłosienie głowy pacjenta lub innego poddanego zabiegowi miejsca. 

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/