wesele

Niezbędnik Panny Młodej – jak przygotować się na ślub i wesele?

Choć wszystko jest już zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, należy przygotować się na różne sytuacje, by móc szybko nim zaradzić. Niezbędnik Panny Młodej powinien być odpowiednio wyposażony, a także podzielony tak, by część potrzebnych rzeczy była tuż pod ręką, a więc zmieściła się w ślubnej torebce. Pozostałe mogą znajdować się w torbie lub kosmetyczce, z których skorzystać będzie można na sali.

Chusteczki higieniczne

Wzruszenie podczas składania przysięgi lub nakładania obrączek towarzyszy niemal każdej Parze Młodej. Otarcie łez rękawem lub dłonią nie jest dobrym pomysłem. O ile wygląd Pana Młodego nie zostanie naruszony, to makijaż Panny Młodej może się rozmazać i wyglądać nieestetycznie. Z daleka zapewne żaden z gości nie zauważy, jednak kamerzysta lub fotograf znajdujący się całkiem blisko Pary Młodej może to uchwycić. W małej torebce ślubnej nie musi znajdować się całe opakowanie. Najlepiej wyjąć kilka sztuk i wrzucić luzem do wnętrza, dzięki czemu łatwiej jest je wyjąć i nie słychać szeleszczenia.

Dezodorant i perfumy

W torebce ślubnej powinien znajdować się mały flakonik perfum lub mgiełka, która będzie nie tylko źródłem przyjemnego zapachu, ale również odświeżenia. Podczas podbijania parkietu taka chwila wytchnienia przyniesie ogromną ulgę. Do kosmetyczki warto spakować dezodorant, chusteczki nawilżone i antyperspirant. Nieprzyjemny zapach i pot to ostatnie, czego chciałaby Panna Młoda w dniu ślubu, dlatego warto się przygotować na taką sytuację.

panna młoda

Kosmetyki

Nawet makijaż wykonany z najlepszych i najbardziej trwałych kosmetyków ma prawo po kilku godzinach nieco się zetrzeć. Warto zatem mieć w pogotowiu niezbędniki do poprawienia swojego wyglądu. Matowy puder i pędzel pozwolą szybko zatuszować świecącą się skórę, rozświetlacz doda blasku i świeżości. W kosmetyczce powinny znajdować się także tusz i eyeliner, jeśli Panna Młoda makijaż oka obejmuje tzw. kreski. Nie można zapomnieć też o fryzurze. Warto spakować grzebyk, lakier do włosów i kilka wsuwek, które uratują upięcie. Jeśli Panna Młoda ma za dużo na głowie, może poprosić druhnę, by dopilnowała, aby w kosmetyczce znalazły się wszystkie niezbędniki, a także by nie zapomniano zabrać ich z domu.

Sprawdź także: https://www.albertfresh.pl/woda-i-napoje.html

Plastry, rajstopy, pończochy

O ile w dniu ślubu żadna Panna Młoda nie spodziewa się skaleczeń, to powstanie pęcherzy jest oczywistością. Mimo zabrania wygodniejszych butów na zmianę, wiele godzin tańczenia z gośćmi zrobi swoje. Specjalne plastry chłodzące na pęcherze przyniosą ulgę i pozwolą kontynuować zabawę. Oczko w rajstopach lub pończochach jest równie prawdopodobne, co pęcherze, dlatego warto zabezpieczyć się również na taką sytuację.

Mała apteczka

Nikt nie chciałby w tak ważnym dniu czuć się źle, jednak stres wymieszany z radością mogą powodować różne dolegliwości – od nudności po ból brzucha i ból głowy. Mini apteczka powinna zawierać więc leki przeciwbólowe, krople żołądkowe, ale też miętowe cukierki lub gumy do żucia, dzięki którym nudności nieco ustąpią.

Więcej: https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-warszawa/