Uroda

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Widoczne efekty kosmetyczne, a także bezpieczeństwo i niska inwazyjność tej metody kosmetycznej prowadzą do tego, że korzysta z niej coraz więcej osób. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa GMS to zabieg polegający na umieszczeniu cienkich igieł, substancji ujędrniającej, regenerującej i wygładzającej pod skórą. Przebicie jest bezbolesne, a substancję czynną wprowadza się na głębokość około 4 mm pod skórą, co oznacza, że reaguje z głębokimi warstwami tkanki.

Metodę tę stosuje się w celu zmniejszenia zmarszczek twarzy i szyi, poprawy wyglądu skóry, zwłaszcza gdy jest ona szara i zmęczona, oraz w celu usunięcia oznak przedwczesnego starzenia się. Mezoterapię igłą można również stosować na inne części ciała. Eksperci zalecają ją jako skuteczną metodę walki z cellulitem oraz jako metodę usuwania blizn, rozstępów i przebarwień skóry poporodowej. 

Czy zabieg należy powtarzać?

Mezoterapia igłowa należy do tej grupy technik kosmetycznych, które należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, aby utrwalić osiągnięte wyniki. Częstotliwość powtórzeń określa dermatolog lub kosmetyczka, która wykonuje zabieg. Przez większość czasu powinieneś jednak przeprowadzić trzy sesje nakłuwania, które są co dwa tygodnie od poprzedniej. Następnie zalecane są dwa dodatkowe zabiegi utrwalające, które są przeprowadzane po okresie dwóch do sześciu miesięcy. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Chociaż mezoterapia igłowa jest zabiegiem regenerującym, nie jest zalecana dla wszystkich. Jeśli chcesz poprawić stan skóry, zwalczać pojawiające się lub pogłębiające zmarszczki, widoczny cellulit, rozstępy lub nadmierne wypadanie włosów lub łysienie, zalecamy to zrobić. Istnieją jednak przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju leczenia. Dotyczą kobiet w ciąży i karmiących. Zabiegi nie mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, infekcje skóry, stany zapalne lub alergie na składniki zawarte w preparatach. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub raka nie należy stosować mezoterapii igłowej. 

Jak często można wykonywać zabieg?

Zabiegi mezoterapii igłowej przynoszą szybkie i długotrwałe efekty, które stają się widoczne natychmiast po zabiegu. Dzięki właściwościom aktywnego koktajlu skóra staje się gęstsza i bardziej jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. Aby osiągnąć zadowalające wyniki, procedurę należy powtarzać średnio trzy do sześciu razy w odstępie około dwóch tygodni. Aby utrzymać efekt, zaleca się powtarzanie mezoterapii co kilka lub kilka tygodni. Należy pamiętać, że nie jest to proces ciągły i wymaga powtarzania cyklu. Mezoterapia igłowa jest bardzo popularna. 

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/