Paznokcie

Kremy do paznokci

Wydawać by się mogło, że kremy, jakie mają jakikolwiek wpływ na płytkę paznokcia, to wyłącznie te do rąk. Zresztą niektórzy twierdzą – przecież nie ma innych. Czyżby na pewno? Okazuje się, że aktualnie możemy bez problemu kupić dosłownie kremy do paznokci. Brzmi to trochę nierealnie, ale jednak.

Różnego rodzaju kremy

W ofercie dobrych punktów sprzedaży, a najczęściej aptek, możemy znaleźć kremy przeznaczone na przykład do suchych, łamliwych, nieregularnych i rozdwajających się paznokci. Dlatego też ich zastosowanie odbywa się tylko na płytce paznokci, a nie na całej powierzchni dłoni. Wybór takich kremów jest niemały. Choć trzeba przyznać, że te, które są przeznaczone do rąk i paznokci jednocześnie, też wcale nie są złe i warto je stosować, ponieważ po taki krem z reguły sięga się zdecydowanie częściej. Przesuszone dłonie niemalże same proszą o kolejną dawkę kremu. O paznokciach można łatwiej zapomnieć. Kremy do paznokci są bardzo różne i niekoniecznie drogie. Wiele zaś zależy od punktu sprzedaży. W każdym razie o paznokcie warto dbać i trzeba to robić przynajmniej w miarę możliwości. Dzięki temu będą mocne, zdrowe i ładne. Wówczas i dłonie będą wyglądały na bardzo zadbane, a przecież dłonie są wizytówką człowieka.

kubek

Pamiętaj o dłoniach

Szukając kremu do paznokci warto też rozważyć zakup tego do rąk i paznokci. Nikt nie twierdzi, że ten właśnie jest najlepszy, ale może akurat okazać się, że jest właściwym kosmetykiem. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na skład i informacje od producenta – na co konkretnie działa i do czego służy.