Manicure

Kolor lakieru dobierany do kształtu paznokci

Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo duże znaczenie ma wybór koloru lakieru pod względem kształtu paznokci. Dlatego zazwyczaj udając się do drogerii po ten produkt, patrzą tylko na firmę, cenę i kolor. Wiele pań zapomina nawet o sprawdzeniu konsystencji, ale najwyraźniej nie wszystkim na niej zależy. W każdym razie kształt paznokci ma tu znaczenie i powinno się dobierać lakiery pod tym względem. Wiadomo, że ten łatwo jest zmienić. Dlatego przed zakupem nowego lakieru warto zastanowić się, czy zamierza się zmienić kształt płytki paznokcia, czy też nie.

Wybierając się na jakąś uroczystość, dobrze jest wcześniej wybrać kreację, a następnie dobrać do niej kolor lakieru. Należy też zastanowić się, jaki kształt paznokci będzie pasował najbardziej. Dopiero wtedy kobieta powinna rozglądać się za lakierem.

Kobiety, które mają krótkie i grube palce, a do tego małe i szerokie paznokcie, nie powinny wybierać lakierów w ciemnych, rzucających się w oczy kolorach. Dla nich pasować będą jasne, pastelowe odcienie, a także lakiery nude. Nie można zapominać o tym, że lakiery o perłowych kolorach jeszcze bardziej uwydatniają przeróżne niedoskonałości. Jeżeli wobec tego kobieta ma jakieś bruzdy lub wgłębienia na paznokciach, raczej powinna unikać takich kolorów.

Panie, które z kolei mają smukłe i wąskie palce, nie powinny pozostawiać zbyt długich paznokci, ponieważ te jeszcze bardziej je wydłużą. Wówczas zaleca się również stosowanie ciemnych, mocno nasyconych lakierów. Niektóre kobiety lubią wzorki. Muszą wobec tego pamiętać o tym, że te najlepiej prezentują się na dużej płytce.

Zazwyczaj kobiety mają w domu kilka, a nawet kilkanaście różnych kolorów lakierów. Nie muszą wobec tego iść do drogerii, kiedy planują wyjście i chcą w tym celu pomalować paznokcie. Wówczas tylko zerkną na swój kształt paznokci, na kolor kreacji i wezmą pod uwagę okoliczność tego wyjścia, a na pewno znajdą kolor, który będzie pasował idealnie. Nawet jeżeli zmienią kształt paznokci w czasie przygotowań, znajdą inny kolor, który lepiej sprawdzi się w tym przypadku.

Kobiety, które lubią zmieniać kształt paznokci na pewno znajdą też uniwersalny kolor, który będzie nadawał się do malowania małych, grubych paznokci i długich oraz wąskich. Znalezienie odpowiedniego lakieru to właściwie nie problem. Najważniejsze jest to, aby umiejętnie go dobrać.

Wielu kobietom wydawało się, że jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając lakiery do paznokci to strój i ewentualnie efekt, jaki chce się uzyskać. Tymczasem okazało się, że jest coś więcej i chodzi tu oczywiście o wielokrotnie wspomniany kształt paznokci. Niektóre panie są zdania, że dużo mniejszą wpadką jest źle dobrany kolor lakieru do kształtu paznokci, niż źle dopasowany do okazji. Czerwony w pracy na stanowisku pielęgniarki to zdecydowanie gorszy wybór. Jednak każda kobieta ma prawo samodzielnego wyboru i raczej nikt nie może jej do niczego zmuszać. W końcu to tylko lakier do paznokci, więc nie ma co przesadzać i panikować. Zawsze można go zmyć i pomalować na nowo.