poradniki

Jakie akcesoria do herbaty kupić w prezencie?

Filiżanka gorącej herbaty w smutny i deszczowy dzień potrafi znacznie polepszyć humor i sprawić, że dzień upłynie nam lepiej. Herbata to również wspaniały sposób na polepszenie samopoczucia w czasie długich zimowych i jesiennych wieczorów. Jest niezastąpiona w czasie rodzinnych spotkań, a przede wszystkim ma działanie uspokajające i kojące. Każdy miłośnik herbaty może w nieskończoność wymieniać zalety jej regularnego picia, dlatego jeśli wśród twoich znajomych znalazła się taka osoba, idealnym prezentem dla niej będzie interesujący gadżet do parzenia i bicia herbaty, który jeszcze bardziej umili jej czas spędzony nad filiżanką i dobrą książką.

Zaparzacze do herbaty

Każdy miłośnik herbaty potwierdzi, że najbardziej aromatycznym napojem nie jest ten z papierowych torebek lecz ten parzony z liści i gałązek. Liściasta herbata zawiera bardzo dużo substancji odżywczych i mniej zanieczyszczeń, jednakże jej wielkim minusem są fusy krzątające się po filiżance. Po zalaniu herbaty gorącą wodą listki i gałązki unoszą się na powierzchnię herbaty i uniemożliwiają delektowanie się napojem, właśnie dlatego na rynku pojawiły się specjalne silikonowe, plastikowe lub stalowe zaparzacze do herbaty. Wykorzystanie takiego zaparzacza to najprostszy i najszybszy sposób na pozbycie się problemu z fusami. Zaparzacz to niewielkie zamykane sitko o dowolnym kształcie, do którego wkłada się liście herbaty, a następnie zamyka i zalewa wrzącą wodą. Sitka te mają przeróżne kształty, formy i kolory — od tradycyjnych metalowych sitek, aż po zaparzacze w kształcie kotka, pieska czy listka. (zaobacz tutaj: https://www.czasnaherbate.net/akcesoria-c-19.html)

Dzbanek z podgrzewaczem

Innym ciekawym i przydatnym gadżetem do parzenia herbaty jest dzbanek z dodatkowym podgrzewaczem. To absolutna podstawa dla każdego, kto uwielbia cieszyć się gorącą herbatą przez długi czas. Dzbanek charakteryzuje się dużą objętością i wewnętrznym sitkiem, dlatego zmieści się w nim duża ilość herbaty, a fusy nie będą wpływały do filiżanki. Dodatkowy ceramiczny podgrzewacz posiada miejsce na umieszczenie niewielkiej świeczki. Stawiając dzbanek na podgrzewaczu z zapaloną świeczką typu tealight, będziemy mogli przed długi czas delektować się ciepła i niestygnące herbatą. Dodatkową zaletą dzbanka z podgrzewaczem jest jego wielofunkcyjność, ponieważ taki podgrzewacz można wykorzystać również do stałego podgrzewania dań na spotkaniach rodzinnych.

Tłokowy zaparzacz

Swoją wielofunkcyjnością może pochwalić się również francuska prasa, czyli tłokowy zaparzacz do herbaty. Taki prezent może okazać się fantastyczną opcją dla każdego, kto lubi rozwiązania o wielu zastosowaniach, ponieważ francuska prasa może posłużyć nie tylko, jako zaparzacz do herbaty, ale również jako zaparzacz do mielonej kawy ziarnistej. To wyjątkowo proste w obsłudze urządzenie mechaniczne, działające na zasadzie prasy ciśnieniowej. Pierwszym krokiem parzenia za pośrednictwem francuskiej prasy jest wyciągnięcie do góry tłoczka i wyjęcie pokrywki. Następnie do szklanego dzbanka wkłada się ulubione liście herbaty i dodatki, takie jak goździki czy pokrojone cytrusy. Zalewamy je gorącą wodą i dociskamy tłoczek umieszczony w prasie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się napojem bez zbędnych fusów. (https://www.czasnaherbate.net/)