moda, Uroda

Jak być fryzjerem, do którego klienci będą chcieli wracać?

Konkurencja na rynku fryzjerskim rośnie, zatem nic dziwnego, że właściciele salonów próbują różnych sposobów pozyskania klienta. Tymczasem okazuje się, że nawet niewielkie, niedbające o reklamę salony, cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Jak więc być fryzjerem, do którego klienci będą chcieli wracać?

Stylizacja na medal

Klienci najbardziej cenią sobie fryzjerów, którzy potrafią zrobić im dokładnie taką fryzurę, o jakiej marzą. Dlatego też powodzenie salonu zależy w głównej mierze od tego, jakich specjalistów zatrudniamy i jakimi sami jesteśmy. Nie oferujmy usług, co do których jakości nie jesteśmy pewni – to może sprawić, że do naszego salonu, zamiast większej, zaglądać będzie mniejsza ilość klientów. Ponadto, zadbajmy o wysoką jakość kosmetyków. Dziś klienci cenią sobie przede wszystkim te, które oparte są na naturalnych składnikach. Warto więc zaopatrzyć swój salon w wysokiej klasy produkty, nawet jeśli są one droższe od standardowych.

Przyjemna, rodzinna atmosfera

W salonie fryzjerskim można nie tylko zrobić sobie fryzurę, ale również porozmawiać, wymienić się doświadczeniami czy po prostu, poplotkować. Klienci lubią miejsca, w których panuje rodzinna atmosfera, zadbajmy więc przede wszystkim o miły dla oka wystrój. Zaproponujmy klientowi coś do picia, włączmy muzykę (lecz nie za głośno) i zdajmy się na klienta. Najczęściej oni sami poruszają tematy, które związane są ze stylizacją włosów bądź wręcz przeciwnie, wcale jej nie dotyczą. Oczywistym jest fakt, iż fryzjer, szczególnie pod koniec dnia, bywa bardzo zmęczony. Nie pozwólmy jednak, aby zmęczenie wzięło górę – czasami klienci potrzebują profesjonalnej porady bądź chcą się wyżalić na sytuację w pracy czy w domu. Dobry fryzjer Pszczyna umie nie tylko czesać włosy, ale również słuchać, a czasami musi wręcz wejść w rolę psychologa-terapeuty. 

Elastyczne podejście do klienta

Klienci w dzisiejszych czasach wymagają elastycznego podejścia. Mowa tutaj na przykład o godzinach otwarcia salonu – im dłużej jest on czynny, tym lepiej. Pamiętajmy także o obsłudze stałych klientów – czasami konieczne może być otwarcie salonu w godzinach wczesnorannych bądź późnowieczornych. Elastyczność przejawia się również w dopasowywaniu godzin do danego klienta, zwłaszcza jeśli w danym okresie panuje spory ruch w salonie. Pamiętajmy nie tylko o elastyczności, ale o indywidualnym podejściu, które wręcz uwielbiają klienci. Postarajmy się, aby czuli się u nas przede wszystkim zaopiekowani i doceniani, a z pewnością będą chcieli wrócić.