Uroda

Estetyka miejsc intymnych

         W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej z zakresu wybielania warg sromowych i odbytu. Jest to nowy trend, dlatego większość osób podchodzi do tego tematu z dystansem, obawiając się tego typu zabiegów. W sieci znajduje się wiele porad, jak wybielić miejsca intymne domowymi sposobami, należy jednak pamiętać, iż nie są one całkowicie skuteczne, a także mogą być niebezpieczne dla zdrowia i wyglądu. 

Na czym polega zabieg?

       Zabieg tego typu przeznaczony jest dla osób, chcących jedynie poprawić wygląd i estetykę miejsc intymnych. (https://drparadowska.pl/zabiegi/wybielanie-miejsc-intymnych/) Zabieg rozjaśniania miejsc intymnych przeprowadzany jest na dwa sposoby. Pierwszym z nich  jest zastosowanie rozjaśniających substancji, takich jak kremy i żele. Ta metoda zazwyczaj stosowana jest w salonach kosmetycznych. Substancje te rozjaśniają miejsca intymne, które zazwyczaj mają ciemniejszy kolor niż reszta ciała., ponieważ znajduje się tam o wiele więcej nagromadzonych barwników skóry. Żele i kremy tego typu posiadają substancje posiadające właściwości depigmentacyjne. Najpopularniejszym czynnikiem rozjaśniającym stosowanym w tego typu kremach jest hydrochinon, a innymi substancjami są na przykład arbutyna i kwas kojowy.

Laser wybielający miejsca intymne

      Drugim sposobem na pozbycie się zaciemnień w miejscach intymnych jest zastosowanie lasera. Ta metoda częściej stosowana jest w gabinetach medycyny estetycznej. Polega ona na wykorzystaniu wiązek światła laserowego na zaciemnione miejsca intymne. Zabieg wybielania sromy i odbytu laserem przeprowadzany jest po wcześniejszym posmarowaniu kremem znieczulającym miejsc poddawanym zabiegowi, który zmniejsza dyskomfort. 

      Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów nawilżających, ponieważ skóra może być lekko podrażniona i czerwona. Zaleca się także unikanie stosunków seksualnych do całkowitego zagojenia miejsc poddanych zabiegowi. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby efekty były całkowicie zadowalające, zaleca się przeprowadzenie 2-3 serii zabiegów. 

DrParadowska