Manicure

Efekty specjalne w manicure żelowym

Manicure żelowy do metoda stylizacji, która daje niezwykłe możliwości ozdabiania i stylizacji. Dzięki niemu możemy osiągnąć niezwykłe efekty, które będą zwracać uwagę na nasze paznokcie i sprawiać, że poczujemy się wyjątkowo.

Blask, błysk i blichtr

Podstawową metodą ozdabiania paznokci żelowych jest nakładanie na nie przeróżnych ozdób z brokatu, cyrkonii i innych błyszczących elementów. Żelowy manicure idealnie się do tego nadaje, gdyż wiele zdobień można po prostu zatopić w żelu, by zyskać gwarancję, że nie odpadną. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami blichtru i przepychu, dyskretne cyrkonie nałożone na przykład na jednym palcu, dodadzą paznokciom elegancji i splendoru. Modną ostatnio techniką zdobienia jest naklejanie na paznokcie błyszczących, metalicznych taśm, dzięki czemu można uzyskać eleganckie, geometryczne zrobienia.

Dużo zdobień można uzyskać także samym żelem. Dzięki technikom malowania i utwardzania możemy uformować z żelu zdobienie na kształt splotów swetra lub morskiej muszelki. Odpowiednia technika malowania pozwala uzyskać kolorystyczny efekt ombre lub efekt do złudzenia przypominający kamień lub marmur. Na rynku dostępne są też specjalne żele termiczne, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Dzięki temu nasze paznokcie będą miały inny kolor w ciepłym pomieszczeniu, a inny wtedy, gdy zmarzniemy. Ciekawe efekty można uzyskać także malując na paznokciach różne wzory, naklejając naklejki lub odbijając specjalne stemple do paznokci. Te techniki zamieniają paznokcie w małe dzieła sztuki, a dzięki utrwaleniu ich powłoką żelową, możemy się nimi cieszyć przez długi czas.

Magia posypek

Kiedy myślimy o zdobieniu paznokci żelowych, nie możemy zapomnieć o proszkach i posypkach do stylizacji. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów pyłków, dzięki którym uzyskamy spektakularne efekty. Najmodniejszym i najbardziej popularnym jest tak zwany efekt syrenki. Jest to bardzo drobno zmielony proszek brokatowy, który nakłada się wcierając w mokrą warstwę dyspersyjną. Proszek układa się bardzo cienką, jednolitą warstwą, dając efekt perłowo opalizującego syreniego ogona. Efekt syrenki dostępny jest w różnych opcjach kolorystycznych, dając połysk w różnych odcieniach. Pochodną efektu syrenki są proszki holograficzne i lustrzane.

Proszki holograficzne nakłada się zazwyczaj na ciemniejsze odcienie żelu. Dają efekt podobny do efektu syrenki, ale dzięki zastosowaniu różnych kolorów pigmentów, uzyskany kolor przypomina raczej skrzydełka owada lub właśnie hologram.

Proszek lustrzany aplikuje się podobnie do wcześniej wymienionych proszków, ale dzięki bardzo drobnemu zmieleniu nie daje efektu opalizowania. Uzyskana dzięki niemu powłoka przypomina gładką taflę lustra lub powierzchnię pokrytą chromem. Ostatnim krzykiem mody są proszki fluorescencyjne, które po nałożeniu na paznokieć sprawiają, ze świeci on w ciemności lub pod wpływem światła UV, na przykład w nocnym klubie. Proszki fluo są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz bezbarwne, dzięki czemu w normalnych warunkach nie widać, że ten efekt został użyty. W związku z modą na ozdabianie paznokci pyłkami i proszkami, producenci wypuszczają coraz to nowe linie ozdobnych posypek. Można znaleźć efekt zachodu i wchodu słońca albo efekt zorzy polarnej.

Każdy z tych pyłków daje inne efekty po nałożeniu w zależności od koloru bazowego pod spodem oraz kąta padania światła i oświetlenia.