Manicure

Czy warto organizować gry miejskie dla firm?

Gry miejskie to coraz bardziej popularny rodzaj spędzania czasu. Często organizowane są przez lokalne grupy szerzące kulturę, szkoły, są pomysłem na zajęcie czasu dzieciom na feriach czy półkoloniach wakacyjnych. Można je też organizować w mniejszych grupach przyjaciół czy rodziny – szczególnie jeśli można wykorzystać jakieś wspólne zainteresowanie jej członków. Warto zauważyć, że gra miejska coraz częściej pojawia się również jako pomysł na firmowy event integracyjny. Czy to dobra idea? Czym w ogóle jest taka gra?

Gra miejska – co to takiego?

Gra miejska to wyjątkowo charakterystyczny rodzaj rozrywki, który w ostatnich latach wzbudza coraz większe zainteresowanie – https://cityexploring.pl/gry-miejskie-katowice/. Polega na tym, że grupa biorących w niej udział osób porusza się po terenie miasta, poszukując wskazówek dotyczących różnych zadań, które należy wykonać. Wskazówki są ukryte w różnych miejscach na wcześniej wyznaczonym terenie – na ulicach, w budynkach, pod pomnikami czy fontannami. Podczas rozgrywki rozwiązuje się również quizy, rebusy, często wplata się w nie informacje dotyczące na przykład historii miasta – w zależności od tematu gry. Najczęściej spotykane są gry w tematach historycznych, dla wielbicieli rozgrywek o mocnych nerwach może to być na przykład pogoń za znanym przestępcą, poszukiwanie porwanej osoby lub ucieczka przed mordercą. Taka gra może też być jednak związana z czymś zupełnie innym – historia może być umiejscowiona w przeszłości lub przyszłości, a nawet zakładać, że gracz znajdują się w świecie fantastycznym. Ten typ zabawy jest bardzo interesujący – zapewnia nie tylko ciekawe spędzenie czasu, ale także pomaga w rozwinięciu zdolności potrzebnych do pracy w grupie. I właśnie to sprawia, że gry miejskie stają się popularne jako eventy firmowe.

Gra miejska dla pracowników firmy

Coraz więcej firm inwestuje w czas dla pracowników, spędzany wspólnie poza godzinami pracy. Taka forma benefitu pracowniczego jest bardzo mile widziana. Imprezy integracyjne są okazją do tego, by pracownicy poznali się lepiej, wspólnie popracowali nad „team spirit„, mogli porozmawiać o tematach innych niż tylko kwestie firmowe. Gry zespołowe są szczególnie dobrze oceniane w aspekcie integracyjnych eventów firmowych. Dzięki nim pracownicy o wiele lepiej pracują – szczególnie ci, którzy w biurze muszą nauczyć się działania zespołowego, dobrej współpracy i pracy na konto całego zespołu, a nie tylko jednej osoby. Dlatego też gry miejskie są bardzo polecaną formą rozrywki dla pracowników firm i coraz częściej pojawiają się w grafiku pracowniczych imprez benefitowych.