Trądzik, przebarwienia skórne czy blizny potrądzikowe mogą być bardzo niekomfortowe w przypadku codziennego wykonywania naszych zwykłych obowiązków. Sprawiają, że nie jesteśmy pewni siebie i wydaje nam się, że jesteśmy mniej atrakcyjni. Medycyna estetyczna wychodzi na przeciw naszym potrzebom, proponując nam rozwiązanie, jakim jest peeling medyczny. Taki zabieg z powodzeniem może usunąć wszystkie niedoskonałości danej partii skóry i sprawi, że nasz wygląd zmieni się na lepsze.
Skuteczna metoda
Peeling medyczny to wspaniała metoda zredukowania ostudy, piegów, trądziku, rozstępów czy zaskórników. (https://cmeik.pl/oferta/peelingi-chemiczne-2/) Dodatkowo wspomaga zwalczanie suchości i szorstkości naskórka. Problemy te zaobserwować możemy na różnych głębokościach skóry, dlatego też zaistniała potrzeba na stworzenie peelingów, które dotrą do każdego poziomu naskórka, a przy tym będą bezpieczne dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego stosowanych jest kilka rodzajów peelingów medycznych. Są to między innymi peelingi powierzchniowe, które w dużej mierze ścierają stary i spierzchnięty naskórek, średniogłębokie, działające na naskórku i górnej warstwie skóry oraz głębokie, które swoim działaniem obejmują najgłębsze partie skóry.
Gdzie wykonać?
Peelingi medyczne zwane są inaczej chemabrazją lub ablacją. Jeśli zdecydujemy się na wykonanie takiego zabiegu warto rozejrzeć się za kliniką lub lekarzem medycyny estetycznej w naszej okolicy, który posiada zweryfikowane opinie pacjentów. Jest to najlepszy i najbardziej rzetelny sposób sprawdzenie, jak przebiega współpraca na płaszczyźnie lekarz-pacjent i czy wszyscy pacjenci są zadowoleni z wykonanych zabiegów. Jeśli dany specjalista posiada wiele negatywnych opinii, istnieje ryzyko, że nie jest to odpowiednia osoba do wykonywania zabiegu. Warto w takim wypadku spotkać się z lekarzem na wstępnej wizycie, która pozwoli rozwiać nasze wątpliwości względem zabiegu i w razie czego znaleźć drugą klinikę, która posiada lepsze opinie.
Przygotowanie do zabiegu
Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się już na dwa tygodnie przed jego planowaną datą, od codziennego stosowania kremu bogatego w składniki i związki aktywne. O taki krem można zapytać lekarza na spotkaniu wstępnym. Po dwutygodniowej kuracji związkiem aktywnym przychodzi czas peelingu medycznego. Zabieg rozpoczynany jest od dokładnego odtłuszczenia skóry i jej kompleksowego oczyszczenia. Następnie wszystkie wrażliwe okolice, takie jak oczy i usta, zostają zabezpieczone przy pomocy wazeliny medycznej. W zależności od leczonego problemu do niedoskonałości naszej skóry zostaje dobrany związek aktywny i silnie działający kwas, który stosowany jest na skórze w różnych stężeniach. Powoduje to, że skóra zostaje intensywnie złuszczona, a problem mniej widoczny. Ostatecznie wykonywana jest neutralizacja kwasu, a na skórę zostaje nałożony preparat łagodzący podrażnienia w postaci kremu nawilżającego. Aby jednak efekt był zadowalający, taki zabieg należy powtarzać co około trzy tygodnie w czasie kilku miesięcy. Czas potrzebny na zredukowanie defektów skóry dostosowywany jest do intensywności naszego problemu skórnego, właśnie dlatego dobrym pomysłem jest przedzabiegowe spotkanie wstępne z lekarzem, na którym można omówić sprawy związane z zabiegiem i czasem jego trwania.