Uroda

Chcesz odwiedzić SPA? Niech SPA odwiedzi Cię w domu!

Naprawdę nie musisz wychodzić z domu, żeby skorzystać z różnych zabiegów, które dadzą Twojemu ciału relaks i świetny wygląd. Możesz we własnej łazience stworzyć prawdziwe SPA. Tak naprawdę, wystarczy Ci wanna i kilka niedrogich, aromatycznych dodatków. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, pozwólmy sobie na delikatne wprowadzenie, co tak naprawdę kryje się w literach SPA.

candle

Salus Per Aquam, czyli o co konkretnie chodzi

Łacińskie, dosłowne znaczeni tego hasła to – przyjemność pochodząca z wody. Pierwsze na świecie SPA otwarto w Belgii, a punktem inspiracji dla jego zaistnienia były źródła termalne. Żołnierze korzystali z tych źródeł, aby zażyć fizycznej oraz duchowej terapii. Obecnie spa jest na pokładzie bardzo wielu hoteli oraz salonów urody, więc można bez problemu gdzieś się wybrać. Ale przypomnijmy, my dzisiaj wybieramy alternatywę domowego zacisza.

Jak się do tego przygotować?

Na pewno za punkt wyjścia musimy przyjąć… wyjście do sklepu. Konkretniej takiego, w którym masz dostęp do naturalnych produktów oraz kosmetyków, któe bazują na aromatach organicznych. Tutaj wielka trójka to werbena, lawenda a także imbir. Kup do tego także zapachowe świece, które lubisz najbardziej. Twój ulubiony zapach będzie czymś w rodzaju elementu podkręcającego dobre emocje i relaks. A teraz została jeszcze jedna ważna sprawa. Musisz przygotować swoją głowę do doświadczenia domowego spa. Wyzbądź się wszystkiego, co negatywne w Twoich myślach. Pomyśl o czymś przyjemnym. Czymś, co pozwoli Ci bardrzo szybko zażyć relaksu, na pewno będziesz w stanie szybko poczuć się lepiej. A to dopiero początek.

Co dalej? Zadbajmy o spokój i tło

Muzyka od zawsze miała relaksacyjne właściwości i jej moc jest pod tym kątem absolutnie nieoceniona. Nie musisz kombinować z zestawem stereo. Jeśli na przykład słuchasz muzyki przez telefon, wystarczy że znajdziesz sobie na YouTube listę lub sama sięgniesz po swoje ulubione utwory. Ułóż nowe świece w łazience, zapal je i pozwól sobie chłonąc ten piękny moment. To przecież jeszcze nie koniec, a Ty możesz już naprawdę szybko zacząć czuć się wyjątkowo.

30 minut odpływania

domowe spa

Pozwól sobie na pół godziny relaksu w wannie. Masuj dokładnie ciało, usuń martwy naskórek pocierając skórę solami mineralnymi. Gdy wyjdziesz z wanny po takim seansie, zacznij kulistymi ruchami wcierać w ciało ulubiony nawilżający balsam. Następnie, już na koniec – załóż czyste ubranie. Ale nie byle jakie. Musi być ono delikatne i komfortowe. Skieruj kroki do łóżka i zafunduj sobie mini sesję oddechową. Weź kilka głębokich wdechów, zamknij oczy i powtórz. Zobacz oczyma wyobraźni miejsce, w którym czujesz się bezpieczna, spełniona i naprawdę zrelaksowana. Gwarantowany efekt będzie dla Ciebie zwieńczeniem tego całego, pięknego domowego procesu. Powtarzaj go zawsze, gdy będziesz potrzebowała dla siebie chwili, a szybko nauczysz się skutecznie radzić sobie ze wszystkim, co wpływa negatywnie na Twoje funkcjonowanie.

Tekst przy współpracy z https://aptekapomocna24.pl/.